přírodní prostředky na zlepšení cirkulace krve  

Existují přírodní prostředky, které zlepšují kvalitu cévních stěn, zabraňují ucpávání cév, tvorbě trombů a podporují krevní cirkulaci.

Pycnogenol - Extrakt z kůry borovice French Maritime Pine Bark - zlepšuje krevní mikrocirkulaci a zvyšuje propustnost krevních kapilár, včetně mozkových. Chrání cévní stěny a podporuje dobrý krevní oběh.

Quercetin komplex - směs bioflavonoidů, bromelainu a vitamínu C přispívá k tvorbě kolagenu, včetně cévního kolagenu. Chrání před praskáním drobných cév.

Olej z hroznových semínek - obsahuje proanthocyanidy, které pomáhají při chronické  žilní nedostatečnosti, lámání kapilár a křečových žilách.

Koenyzm Q 10 - antioxidační účinek chrání krevní lipidy a je prevencí cévní aterosklerózy.

Lněný olej snižuje hladinu cholesterolu a brání shlukování krevních destiček, čímž pomáhá udržet zdravou krevní cirkulaci.

Gold specific homocystein modulator obsahuje kyselinu listovou, vitamín B6 a B12, které jsou důležité pro udržení normální hladiny homocysteinu v krvi. Vědci dnes věří, že udržení normální hladiny homocysteinu pomáhá uchovat zdravé srdce a cévy. 

Kajenský pepř - Kajanský pepř značně redukuje nadměrnou krevní srážlivost. Bylo prokázáno, že reguluje krevní tok, posiluje srdce, tepny a kapiláry.

Vitamín E - Vitamín E neutralizuje hydroperoxidové radikály, které oxidují LDL (špatný) cholesterol a krevní tuky, čím zvyšují riziko atherosklerózy a onemocnění srdce a cév. Tento vitamín současně zvyšuje hladinu HDL (dobrého) cholesterolu, pokud je nízká, zvyšuje odbourávání LDL a fibrinu (proteinu účastnícího se tvorby krevních uzávěrů), zabraňuje srážení krevních destiček a vytváření trombů (cévních uzávěrů). Vitamín E značně podporuje tepennou, žilní i vlásečnicovou cirkulaci. Vědci zaznamenali terapeutické či preventivní účinky u mnoha onemocnění souvisejících s narušením cirkulace krve (ateroskleróza, Raynaudův syndrom - extrémní citlivostprstů na chlad, mrtvice, návaly horka, edémy, kapilární hemoragie, křeče dolních končetin při chůzi - pozor na kontraindikace)

Vitamín C - chopnost vitamínu C recyklovat oxidovaný vitamín E a pomáhat při neutralizaci hydroperoxidových radikálů poskytuje silnou ochranu před onemocněním srdce a cév. Hydroperoxidové radikály snižují hladinu vitamínu E a oxidují LDL (špatný) cholesterol a krevní tuky (což je potenciální spouštěcí faktor pro tvorbu atherosklerotických plátů v cévách). Vitamín C též zabraňuje akumulaci lipoproteinu A v postižených tepnách (lipoproteinu A nosí a shromažďuje cholesterol v tepnách a zabraňuje rozpouštění krevních sraženin). Vytváření plátů se urychluje, pokud se setkává LDL cholesterol s lipoproteinem A. Naštěstí vitamín C zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu (HDL), který zrychluje odvod LDL cholesterolu z tepen.
Vitamín C je též důležitý pro tvorbu cévního kolagenu.

Dong Quai - Tato rostlina používaná nejčastěji k podpoře ženského hormonálního systému  rozšiřuje krevní cévy a má podobný efekt na krevní systém jako vitamín E.